Dode bij achtbaanongeluk in Gröna Lund

Dodelijk ongeval en gewonden na incident met achtbaan in Stockholm

In het betoverende attractiepark van de Zweedse hoofdstad Stockholm heeft zich een tragisch incident voorgedaan met een achtbaan, waarbij helaas een persoon is overleden. Volgens de meldingen van de hulpdiensten hebben veertien mensen verwondingen opgelopen. Zeven mensen moesten naar het ziekenhuis.

Tijdens dit noodlottige voorval is een karretje van de achtbaan ontspoord en meters naar beneden gestort, zoals een reporter van de bekende publieke omroep SVT heeft gemeld. De precieze oorzaak van het ongeluk is momenteel nog onbekend. Om de hulpdiensten alle ruimte te geven, is het park onmiddellijk ontruimd. Er was een harde knal te horen en daarna luide trillingen.

“Een groot aantal mensen begon te schreeuwen, maar niemand kon begrijpen wat er precies was gebeurd”, aldus een ooggetuige tegenover TV4. “Verschillende personen sprongen over de hekken om gewonde mensen te hulp te schieten.”

Volgens een andere ooggetuige zouden twee personen uit een karretje zijn geslingerd, met alle gevolgen van dien.

Het ongeval gebeurde aan het einde van de ochtend. Het incident vond plaats bij de achtbaan genaamd Jetline, waarbij een karretje ontspoord is geraakt. Deze achtbaan staat bekend om zijn indrukwekkende snelheden, waarbij de karretjes tot wel 90 kilometer per uur kunnen bereiken op een baan van 800 meter lang.