Scholen in het voortgezet onderwijs en instellingen voor mbo, hbo en wo kunnen in 2025 geen schoolreisjes meer boeken naar de Efteling. Het attractiepark heeft besloten de ticketverkoop voor deze doelgroepen te stoppen. De belangrijkste reden is het beperken van mogelijke overlast voor andere bezoekers.
Schoolreizen in pretparken zorgen voor grote groepen luidruchtige scholieren. De Efteling heeft daarom sinds de coronapandemie een maximum gesteld aan het aantal schoolgroepen dat per dag wordt toegelaten. Die maatregel is destijds ingevoerd om de drukte tijdens corona te reguleren, maar inmiddels is hij structureel geworden.
Het park heeft deze werkwijze aangehouden, omdat ze zien dat schoolreizen invloed hebben op de gastbeleving. Vooral scholieren uit het voortgezet en hoger onderwijs zouden regelmatig zorgen voor overlast, wat leidt tot irritatie bij reguliere bezoekers.
Uit de informatie op de website van de Efteling blijkt dat de schoolreisdata voor 2025 al volledig volgeboekt zijn. Reeds bevestigde boekingen blijven staan. Voor basisscholen zijn er voorlopig nog wel tickets beschikbaar.
Het beperken van schoolreizen helpt het park ook binnen de grenzen van de natuurvergunning te blijven. De Efteling mag jaarlijks maximaal vijf miljoen individuele gasten ontvangen. In 2024 waren dat er al 4,9 miljoen. Als het park die limiet overschrijdt, kan dat leiden tot een boete.
