Efteling brengt theatervoorstelling rond sprookje Joris en de Draak

Efteling brengt sprookje Joris en de Draak tot leven in theaters

Sinds 2010 kunnen bezoekers van de Efteling genieten van het spannende sprookje Joris en de Draak bij de gelijknamige houten raceachtbaan. Maar vanaf december 2025 komt dit populaire verhaal tot leven buiten de Efteling! De familiemusical Efteling vertelt: Joris en de Draak gaat op tournee door Nederland en België. Welke dappere helden durven de strijd aan te gaan tegen de draak?

In Efteling vertelt: Joris en de Draak maken bezoekers kennis met ‘Troupe Efteling’, een reizend theatergezelschap dat bijzondere sprookjes tot leven brengt. Dit keer vertellen ze het verhaal van Joris en de draak, waarin de koning wanhopig probeert zijn koninkrijk te redden van een angstaanjagende draak. Wanneer prinses Rosalie, zijn dochter, wordt uitgekozen als offer, is de koning radeloos. Maar dan verschijnt Joris! Hij is hopeloos verliefd op Rosalie en de meest onwaarschijnlijke held. Zal hij de draak verslaan en het koninkrijk redden? En kan hij dat alleen, of heeft hij hulp nodig?

Efteling vertelt: Joris en de Draak is een nieuwe familiemusical die geschikt is voor jong en oud vanaf 6 jaar. Het script wordt geschreven door Allard Blom, met muziek van René Merkelbach en decorontwerp door Joris van Veldhoven.

Beleef dit magische avontuur in theaters vanaf december 2025!